Redakční systém WordPress dostal další aktualizaci – nová verze má číslo 5.6 a kódové označení „Simone“. V seznamu provedených změn najdeme celou řadu novinek – například lepší flexibilitu rozvržení stánek či možnost vkládat k videím titulky či popisky.

Přístupnost na první místě

Šablona Twenty Twenty-One splňuje řadu standardů nejrespektovanějších pravidel pro tvorbu bezbariérového webu Web Content Accessibility Guidelines (WCAG) 2.1 na úrovni AAA. Umožní tak stránkám plnit nejvyšší úroveň mezinárodních standardů přístupnosti.

Všechny výchozí šablony nově obsahují řadu vzorů, které umožní zvládnout složitá rozvržení s minimálním úsilím. Vzory lze upravovat podle svých představ tak, aby odpovídaly danému příběhu, filozofii nebo značce.

Novinky pro vývojáře

Vývojáře bude zajímat nová funkce v API pro autorizaci, díky kterému se aplikace třetích stran mohou k webu připojit bezproblémově a bezpečně. Funkce aplikačního rozhraní umožní zobrazit, jaké aplikace se připojují k webu, a kontrolovat, co dělají.

WordPress 5.6 také činí první kroky k podpoře PHP 8, které bylo vydáno 26. listopadu. Jde o velkou aktualizaci, která oproti předchozím verzím přináší zásadní změny, k nimž patří například podpora just-in-time kompilace. Protože PHP 8 je hlavní verze, může přinést změny narušující zpětnou kompatibilitu nebo kompatibilitu pro různá API.

Zdroj: žive.cz

Napsat komentář