Chrome 56 z letošního ledna začal označovat stránky s přihlašovacími dialogy nebo formuláři pro zadání platebních údajů jako nezabezpečené, pokud běžely na protokolu HTTP. Provoz na takových webech lze totiž odposlouchávat.

V říjnu 2017 vyjde Chrome 62 a ten bude ještě citlivější. Jako nezabezpečené označí i stránky, do kterých budete vkládat libovolná data. Může jít o zadání e-mailové adresy nebo třeba napsání dotazu do vyhledávače. Jak začnete psát, adresní řádek vás upozorní, že si máte dát pozor.

Označení zabezpečení v Chromu 58 a 62
Označení zabezpečení v Chromu 58 a 62

V anonymním „incognito“ režimu Chromu 62 budou jako nezabezpečené označené všechny weby běžící na HTTP. Podle Googlu uživatelé v privátním režimu surfování očekávají zvýšenou bezpečnost, proto bude signalizace přísnější.

Chrome 62 a vyhledávání na HTTP

V budoucnu se tak jednou bude Chrome chovat i ve standardním režimu, žádný časový plán však Google ještě nemá. U veškerého provozu vedeného na HTTP je již dnes vidět vykřičník, že spojení není bezpečné. Vedle adresy je explicitně uvedeno Nezabezpečeno, jen pokud je na stránce formulář pro uvedení hesla nebo čísla platební karty. Od října to tak bude u všech aktivních formulářů.

Napsat komentář