Využívání zabezpečeného protokolu HTTPS, které zajišťuje uživatelům vyšší bezpečnost a tím pádem webům vyšší důvěryhodnost, je již delší dobu doporučované. S aktualizací prohlížeče Google Chrome, ke které dojde zkraje února příštího roku, však v tomto nejrozšířenějším prohlížeči pravděpodobně dojde k zablokování měření konverzí a znemožnění využití retargetingu u inzerentů, kteří mají dosud weby na základním HTTP.

4. února 2020 vyjde verze Google Chrome 80, která mění způsob, jakým tento prohlížeč pracuje s cookies 3. stran. Cookies, které fungují napříč doménami musí být nově označeny, a budou nadále použitelné jenom přes protokol HTTPS. Protože má Chrome na českém trhu zhruba 50% podíl mezi prohlížeči, dopad mohou pocítit všichni inzerenti bez HTTPS. Stejnou úpravu zvažují i Mozilla Firefox a Microsoft Edge.

V případě, že dosud nepoužíváte HTTPS, pravděpodobně se vám nebudou po této aktualizaci Chromu načítat retargetingová publika od jeho uživatelů, což může mít dopad na zásah a efektivitu vašich kampaní. Místo vašich reklam mohou dát uživatelé přednost vaší konkurenci.

Dalším dopadem bude značný pokles naměřených konverzí, kvůli kterému se vám budou kampaně hůře optimalizovat (menší množství dat) a budou opticky méně výkonné.

Situace se nebude týkat jen Skliku, ale pravděpodobně i jiných reklamních platforem.

Jak poznáte, že máte zabezpečený protokol HTTPS

Je to snadné. Zobrazte si v prohlížeči svůj web. U řádně zabezpečeného webu se před adresou stránky nejčastěji zobrazuje ikona zámečku. V případě HTTP nebo nesprávně nastaveného HTTPS zde zámeček není, nebo zde prohlížeč zobrazuje varování.

Zdroj: https://blog.seznam.cz

Napsat komentář

Odcházíte?
A nechcete zůstat v kontaktu?
Stačí zadat e-mail a získáte každý týden zdarma zpravodaj o webdesignu a internetovém marketingu, přímo do vaší schránky.
Děkujeme za projevený zájem. Již brzy se můžete těšit na první várku informací.
We respect your privacy. Your information is safe and will never be shared.
Don't miss out. Subscribe today.
×
×
WordPress Popup