Like box byl doposud nejlepším způsobem, jak přivést z webu nové fanoušky na Váš profil na sociální síti Facebook. Jenže doba se mění a trendy v designu se neustále vyvíjí kupředu. I proto přestává Like box odpovídat vzhledu, který se vývojáři Facebooku snaží neustále zdokonalovat. Výsledek? Like box přestane fungovat a nahradí ho zcela nový Page Plugin, tedy doplňkový modul.

Automatická změna Like boxu se nechystá!

Podstatnou informací je to, že Like boxy, které aktuálně máte na Vašem webu, se nebudou nahrazovat automaticky. Pro majitele webů s Like boxem to tedy znamená jediné – na svůj web přidat nový Plugin.

Čeho se tedy změny týkají?

Dočkáme se zcela nové grafiky samotného boxu a spousty dalších novinek. Nový box nabízí více možností a umožňuje Vám také navolit si, co v něm chcete zobrazovat. Zůstaly v něm ikonky lidí, kteří stránku „olajkovali“. Navíc v pluginu přibude tlačítko Sdílet.

 Pojďme se na ty nejdůležitější změny podívat trochu podrobněji:

  1. Omezení šířky nového pluginu ze strany Facebooku na minimálně 280px a maximálně 500px. Tato změna se týká hlavně klientů, kteří mají like box v levém sloupci a ten je užší než 280px (nejčastěji 200px). Jednoduché nahrazení pluginu nebude stačit ani v případě, kdy je like box navržený přes celou šířku stránky (nejčastěji cca kolem 940px. Počítejte s tím, že bude třeba změnit i jeho pozici či ho zakomponovat do jiné části stránky.
  2. Nově bude možné zvolit vlastní cover fotku na pozadí boxu
  3. Tento doplněk Vám umožní zobrazovat příspěvky rovnou na Váš web.
  4. Počet miniatur obličejů má být omezený

Napsat komentář