Tipy/trikyReklama

Víte, proč je důležité mít na webu FAQ?

Pokud pravidelně sledujete náš blog o podnikání na internetu, určitě již víte, že obsahový marketing není jen o psaní článků.

Měl by řešit „problémy“ zákazníků před objednávkou, během i po odeslání objednávky.

A právě FAQ (sekce Časté dotazy na e-shopu nebo webu) je skvělý způsob, jak nabídnout zákazníkům ty správné informace i po zakoupení Vašich produktů.

Víte, proč byste měli mít FAQ na svém webu?

Sekce Časté dotazy by na úspěšném webu neměla chybět, protože:

1. Zvyšuje důvěryhodnost – pokud umíte nabídnout relevantní odpovědi na konkrétní dotazy zákazníků, nemusíte je dále přesvědčovat o tom, že přesně víte, co potřebují, a že jim rozumíte. Sami přijdou na to, že jste v tom, co děláte, „doma“.

2. Šetří čas – nejen ten Váš, ale zejména čas Vašich zákazníků a návštěvníků webu. Máte pro ně informace, které potřebují, v tomto momentu, bez zdlouhavého surfování na internetu. Pro Vás je sekce FAQ benefitem – poskytuje odpovědi, argumenty, např. i pro nové pracovníky.

3. Snižuje počet telefonátů, e-mailů a v konečném důsledku i reklamací – nejen v případě, že nabízíte technické služby nebo produkty. Návod, jak se správně starat o Vaše produkty, můžete prolinkovat i do detailu samotných produktů, kterých se to týká. Zákazníci tak hned při koupi produktu zjistí, jak s ním manipulovat, jak jej čistit apod. A tak mohou Váš produkt využívat déle a naučit se s ním správně zacházet.

4. Zlepšuje komunikaci se zákazníkem – stejně jako např. formulář, anketa, kniha návštěv nebo diskusní fórum. Na závěr každého dotazu můžete přidat link na kontaktní formulář, aby Vás zákazníci mohli hned oslovit s dalšími dotazy.

FAQ a jeho význam pro SEO

Díky FAQ dokážete zvýšit vyhledávanost svého webu na konkrétní pojmy a samozřejmě také efektivněji nabídnout zákazníkům hledané odpovědi:

Paradoxně právě díky vyčerpávajícím návodům dokážete získat nové zákazníky, i od konkurence.

Není FAQ skvělá příležitost, jak oslovit nové potencionální zákazníky?

Navíc v sekci Časté dotazy můžete zrecyklovat obsah, který již máte k dispozici. Doporučujeme udělat tzv. Inventuru obsahu, uvidíte, že spoustu témat jste již rozpracovali i v rámci Vašeho blogu.

 

Napsat komentář

Odcházíte?
A nechcete zůstat v kontaktu?
Stačí zadat e-mail a získáte každý týden zdarma zpravodaj o webdesignu a internetovém marketingu, přímo do vaší schránky.
Děkujeme za projevený zájem. Již brzy se můžete těšit na první várku informací.
We respect your privacy. Your information is safe and will never be shared.
Don't miss out. Subscribe today.
×
×
WordPress Popup