Představte si, že jste (například) tvůrcem webů – děláte grafický design a chcete dosadit vaše grafické návrhy do reálného zařízení, do reálného prostředí. Můžete vzít tablet nebo notebook, otevřít na něm grafiku a celé to skvěle vyfotit – zabere to mraky času. A možná to ani nebude moc dobré…

A co kdyby existovala služba, jenž celý proces udělá za vás? Vezmete screenshot, fotku, URL adresu webu, vyberete zařízení, kam chcete obsah dosadit, kliknete a hotovo? Tak přesně tohle je Placeit.

Placeit je prakticky jediný. Nemá konkurenci. A je docela drahý. Na výběr reálně přichází jen dvě možnosti – jednou možností jsou měsíční tarify ($35 / měsíc za 9 fotek měsíčně, $99 za 22 fotek a $299 za 80 fotografií měsíčně). Druhou možností je pak koupení jednotlivých fotek zvlášť, kde se cena pohybuje od $5 až do $12 za fotografii dle velikosti. Nutné je zmínit i free stažení, kdy vygenerovaná fotka má maximální rozlišení 400×300 pixelů, což je jen velmi obtížně použitelné …

Ruku na srdce, při osmi fotkách v rozlišení 1280×960 pixelů zaplatíte $80, tedy zhruba 160 Kč za jednu fotografii, která může dodat (například) vašemu portfoliu neuvěřitelný šmrnc a posune jej o velký kus dopředu. Vyrábět takovou fotku ručně vyjde mnohem dráž.

Kouzelné na tom celé je, že si prolistujete galerii zařízení (notebooky, tablety, telefony a další) otestujete, jak to celé vypadá s dosazeným obsahem a pokud se vám daná fotka líbí, pak si jí stáhnete, respektive koupíte.

Můžete tak jednoduše potenciálním klientům více přiblížit, jak vypadá vaše práce na reálném notebooku nebo tabletu.

Placeit je služba, co usnadní hodně práce a času a minimálně jako jednorázovou jí určitě můžete vyzkoušet, např. pro vaše fotografické / grafické portfolio. Koneckonců, takovéto fotky se dají dobře použít i do hlaviček webů.

Napsat komentář