Co je HTTPS ? 

HTTPS je způsob, kterým se přenášejí data na internetu. HTTPS – na rozdíl od HTTP – je chráněné připojení a zabezpečené spojení mezi klientem (např. webovým prohlížečem) a serverem. Chrání před zneužitím dat jako je odposlech, podvržení dat a také ověřuje identitu protistrany.

Potřebuji přejít na HTTPS ? 

Jednoznačně ANO! Pokud Váš web či e-shop nebude poskytovat bezpečnou komunikaci, může dojít ke zneužití osobních dat, získání osobních údajů a hesel Vašeho uživatele.

Co na to vyhledávače Google a Seznam ?

Ochrana citlivých dat uživatelů internetu je velice aktuální a horké téma. Google jednoznačně vyvíjí tlak na provozovatele, aby své weby a e-shopy zabezpečili. Citlivé informace jsou např. objednávky, poptávky, registrace zákazníků etc. Google přidal zabezpeční na HTTPS jako jeden z hodnotících faktorů z pohledů SEO – zabezpečené weby získávají výhodu ve vyhledávání.

E-shopy bez zabezpečení nemohou prezentovat své výrobky ve službě Google nákupy.

Seznam po předchozích problémech spustil v lednu 2016 novou aktualizaci vyhledávacího algoritmu, která vyřešila problémy s přesměrováním z HTTP na HTTPS. Není nutné se tedy obávat velkého poklesu indexace Vašich stránek.

Jaké kroky obnáší přechod na HTTPS ?

– zakoupit Vámi vybraný certifikát

– nainstalovat certifikát na server a naplánovat obnovu dle data jeho expirace

– nastavit kompletní redirect (přesměrování) jednotlivých URL adres webu

– upravit jednotlivé XML feedy pro srovnávače – Zboží, Nákupy Google a Heuréku

– upravit šablony všech notifikačních emailů

Napsat komentář